• افزودن به علاقه‌مندی 7 بازدید670,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 9 بازدید250,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 3 بازدید4,600,000 تومان

  تور لرستان زیبا از شیراز

  5 روز قبل
 • افزودن به علاقه‌مندی 18 بازدیدتماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی 27 بازدیدتماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی 38 بازدیدتماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی 14 بازدید1,100,000 تومان
 • افزودن به علاقه‌مندی 34 بازدیدتماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی 43 بازدیدتماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی 73 بازدیدتماس بگیرید
 • افزودن به علاقه‌مندی 55 بازدید4,500,000 تومان
 • شیراز

  شیراز

  شیراز، شهری در بخش مرکزی استان فارس، با ارتفاع ۱۴۸۶ متر از سطح دریا و آب و هوای معتدل در منطقهٔ کوهستانی زاگرس قرار دارد. این شهر از سمت غرب به کوه دراک، از سمت شمال به کوه‌های بمو، سبزپوشان، چهل‌مقام و باباکوهی (از رشته‌کوه‌های زاگرس) محدود شده‌است. شیراز از دیرباز به واسطهٔ مرکزیت نسبی‌اش در منطقهٔ زاگرس جنوبی و واقع‌شدن در یک منطقهٔ به نسبت حاصل‌خیز، محلی طبیعی برای مبادلات محلی کالا بین کشاورزان، یک‌جانشینان و عشایر بوده‌است. همچنین این شهر در مسیر راه‌های تجاری داخل ایران به بندرهای جنوب قرار دارد. شیراز به سبب جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی فراوان، همواره گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب کرده‌است.

  جاذبه های گردشگری

  جاذبه های تاریخی شیراز

  شهر شیراز با جاذبه‌های تاریخی فراوان، یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری ایران است.1.آتشکدهٔ صمیکان، 2. آرامگاه حافظ، 3.آرامگاه خواجوی کرمانی، 4.آرامگاه سعدی، 5.ارگ کریم‌خان، 6.باغ جهان‌نما، 7.باغ ارم، 8.باغ تخت، 9.باغ چهل‌تن، 10.باغ دلگشا، 11.باغ عفیف‌آباد، 12.باغ نارنجستان قوام، 13.باغ هفت‌تن، 14.خانه صالحی، 15.چاه مرتاض علی، 16.حمام باغ نشاط، 17.عمارت باغ ایلخانی، 18.مسجد نصیرالملک، 19.قلعهٔ کک‌ها، 20.موزهٔ پارس، 21.موزهٔ هفت‌تنان و 22.نقش برجسته بهرام در برم دلک از جاذبه‌های تاریخی شهر هستند.

  جاذبه های طبیعی شیراز

   شهر شیراز با داشتن جاذبه‌های طبیعی فراوان، نیز برای گردشگران جذاب است. باغ‌وحش شیراز، باغ گل‌های شیراز، آبشار کوهمره سرخی، برم‌دلک، پارک قلعه‌بندر، پارک ملی بمو، باغ پرندگان شیراز، پیربناب، چشمهٔ جوشک، چشمهٔ خارگان، چشمهٔ ریچی، دریاچهٔ دشت ارژن، دریاچهٔ مهارلو، رکن‌آباد، رودخانهٔ قره‌آغاج، روستای قلات، کوه سبزپوشان، گردشگاه آتشکده، گردشگاه چاه‌مسکی، گردشگاه چشمه سلمانی و گردشگاه هفت‌برم از جاذبه‌های طبیعی شهر هستند که برای صنعت گردشگری استان فارس اهمیت ویژه‌ای دارند. به علاوه، چشمه‌های طبیعی موجود در اطراف شیراز به عنوان مکان‌هایی برای آب‌درمانی و جذب گردشگر، صنعت گردشگری این استان را رونق می‌بخشند. 

  جاذبه های مذهبی شیراز

   علاوه بر جاذبه‌های تاریخی و طبیعی، شهر شیراز دارای جاذبه‌های مذهبی نیز است. مقبره امام‌زادگان متعددی که در طول سده‌ها ساختار اجتماعی و اقتصادی این شهر را شکل داده‌اند، در شیراز وجود دارند. برخی از این امام‌زادگان - همچون علی بن حمزه- در دورهٔ آل بویه شناسایی شدند؛ ولی برای بعضی دیگر – مانند شاه‌چراغ – حدود چهارصد سال زمان لازم بود تا توسط حکمرانان سَلغُری شیراز شناسایی شوند. خانه باب نیز که مهم‌ترین زیارت‌گاه بهائیان در ایران بود، در ۱۰ شهریور ۱۳۵۸ و در جریان حوادث بعد از انقلاب ایران تخریب شد.خدمات گردشگری شیراز در استان فارس در این بخش از وبسایت سفرسنجی معرفی شده است. 71/49 -727 برای دیدن آگهی های سفر سایر شهر ها از قسمت جستجو استفاده کنید.